29 באוקטובר 2014

גם לי יש דלעת מגולפת בבית!

הלואין מתקרב, אבל ממש מתקרב (הסופ"ש הזה) ואני הבטחתי לכם בשבוע שעבר פוסט על גילוף דלעת.
אז שבוע שעבר לא היה לי רגע לנשום, אבל היום סוף סוף יש לי, ממש ברגע האחרון לפני החג המשעשע הזה.

אז כן, זה לא חג יהודי (בדיוק ההפך מזה) אבל זה לא אומר שאי אפשר להנות ממה שהחג מציע (כמו כל הממתקים שאני כותבת לכם עליהם).
כל מי שעוקב אחרי באינסטגרם כבר בטח ראה את כל התמונות שאני מעלה של כל הקישוטי חג של הבתים שנמצאים בשכונה שלנו, אז אני החלטתי גם לשים קישוט קטן על החלון - דלעת שגילפתי.

בעקרון צריך איזה כמה כלים שלא היה לי, אני השתמשתי בסכין מטבח, כף וקיסמים - אז לכל אלו שסתם בא להם להתנסות ולא בא להם לקנות כלים מיוחדים הפוסט הזה הוא בשבילכם!


אחרי שקניתם דלעת בגודל שמתאים לכם ועם כמה שפחות פגמים מתחילים בעבודה.
תחילה חותכים מהחלק התחתון של הדלעת עיגול ומוציאים את כל הפנים של הדלעת .
כפי שאתם רואים בתמונה, אני לא כל כך ישרה, אבל זה לא ממש משנה כי אף אחד לא רואה את זה.אחרי שניקיתם אותה טוב טוב מציירים עלייה את מה שתרצו לגלף.


אחרי שציירתם, תצרו חורים קטנים עם קיסם על הקווים שציירתם שאותם תרצו לחתוך .
למשל בדלעת שלי, רק פנים הפה הוא יהיה ריק לגמרי ולכן אני חוררתי רק את הקווים שמסביב לפנים הפה (ראו בתמונה למטה). כל מי שלא יודע לצייר, פשוט אפשר להדפיס ציור שבא לכם, להצמיד אותו לדלעת ולחורר דרך הדף.


אחרי שחוררתם, אתם יכולים לחתוך עם הסכין את כל החלק החוצה!


ועכשיו נשאר רק ליצור את המסגרת לפה והשיניים - בעדינות רבה עוברים על המסגרת של הפה עם סכין.
מגלפים את השכבה העליונה גם של מסגרת הפה וגם של השיניים.
וזאת התוצאה:


אני הוספתי בסוף גם עיניים באותה השיטה בדיוק.
כמובן שזה לא דומה בכלל לכל הדלעות המקצועיות שאפשר לראות עכשיו ברחובות, אבל זה מספיק טוב בשביל מישהו שסתם בא לו לקשט קצת את הבית או מחפש פעילות לעשות עם הילד :)
2 תגובות:

  1. לא יאמן שהכנת. גדולה מהחיים את. באמת אשת חיל!

    השבמחק
  2. הי אלכס, גם אני התחלתי לגלף דלעת בשנה שעברה. לי יש תרוץ של ילד בן 4 ועכשיו 5. רק רציתי שתדעי לשנה הבאה אם שוב תיפול עלייך המוזה, ישנם קיטים זולים של כמה דולרים עם מסוריות ייעודיות (מעפנות עם ידית פלסטיק) אבל באמת עושות את החיים הרבה יותר קלים בגילוף ובסקופינג של כל הבתוך. ויצא לך מקסים!

    השבמחק